Fibromialgija, sistemska lupusna bolezen, revmatoidni artritis, celiakija, multipla skleroza, luskavica, avtoimunski diabetes, kronova bolezen in druge avtoimunske bolezni vplivajo na kognitivne, čustvene in socialne funkcije posameznika. Ta stanja pogosto zahtevajo celostni pristop, ki se osredotoča na prehrano, vadbo, terapije in zdravljenje, da bi izboljšali simptome in kakovost življenja posameznika. Frekvenčne terapije so se skozi zgodovino in pričevanja ljudi izkazale kot zelo dobra dodatna oblika zdravljenja za te bolezni, saj pomagajo pri uravnoteženju telesa in duha. Ključno je, da se posameznik s tovrstnimi boleznimi obrne na strokovnjake in prilagodi svoj življenjski slog, da lahko živi čim bolj kakovostno življenje.
Avtoimunske motnje
Imunski sistem sestavljajo imunske celice specializirane za napadanje in uničevanje telesu tujih celic. Sem spadajo zlasti mikroorganizmi in škodljive lastne celice (okužene in tumorske celice). Pri avtoimunski bolezni pa imunski sistem lastna …
Multipla skleroza
Multipla skleroza je kronična bolezen, ki prizadene osrednje živčevje. Gre za neustrezen odziv lastnega imunskega sistema, ki povzroči vnetje. Sledi okvara mielina, samih živčnih celic ter celic, ki izdelujejo mielin. Demielinizacija - …